یکشنبه 11 اسفند‌ماه سال 1387

قسمت چهل و هفتم            آیا پولدار شدن هدف است؟(1)

                                    -------------------------------------------

اگر در زندگی مشکلات مادی دارید و هنوز نتوانسته اید میان ضمیر آگاه و ضمیر باطن خود صلح وسازش برقرار کنید و به آنچه دارید قانع نیستید،و در طلب مال و ثروت بیشتری هستید،  معنی اش این است که هنوز موفق نشده اید تعارض باطنی خود را از بین ببرید.

حتماً شما هم به افرادی برخورد کرده اید که با صرف چند ساعت وقت در هفته،پول کلانی در می آورند و همه را به شگفتی وا می دارند.

شاید یکی از راههای امرار معاش،زحمت کشیدن و عرق ریختن باشد ولی به نظر اندیشمندان، بهترین روش، داشتن عشق و علاقۀ باطنی به کاری است که انجام می دهید.این روش ،سخت ترین کارها را در نظر ،آسان می کند.کار را با شادی و شور و شوق انجام دهید،آنگاه متوجه می شوید که چگونه دشوار ترین کارها،به صورت شیرین ترین و نشاط انگیزترین کارها در خواهد آمد!

دکتر مورفی می گوید : من مردی را می شناسم که مدیر یکی از موسسات صنعتی لس آنجلس بود وچندین سال پیش(حدود 30 سال)سالانه 75000 دلار درآمد داشت.او برایم تعریف می کرد که سال گذشته 9 ماه را به گردش به دور دنیا پرداخته و از موسسۀ تحت سرپرستی اش دور بوده است.به قول خودش،در غیاب او آب هم از آب تکان نخورده است.وقتی علّت را جویا شدم گفت، در موسسۀ ما افرادی هستند که هفته ای 100 دلار حقوق می گیرند و خیلی هم بهتر از من کارها را انجام می دهند و اگر موسسه را به آنها بدهم،خیلی بهتر از من آنجا را اداره می کنند، امّا تنها چیزی که باعث می شود آنها در جا بزنند فقدان حسّ جاه طلبی و افکار مبتکرنه است که از اعماق ضمیر باطن شرچشمه می گیرد.

ایدۀ ثروت، یک اندیشۀ باطنی است که از ضمیر شخص، سرچشمه می گیرد. هیچکس با گفتن این جملات که(من میلیونر می شوم) یا (من پولدار می شوم) میلیونر و پولدار نخواهد شد.شما هنگامی به گنجینه ثروت، دست خواهید یافت که ایدۀ آنرا در ذهن خود تصویر کنید و به عبارتی، روحتان را غنی سازید.مشکل بسیاری از مردم این است که در هنگام فقر و تنگدستی و یا از دست دادن شغل و مقام،از امکانات نامرئی خود استفاده نمی کنند. این همان قدرت لایزال ضمیر باطن است که در دوران سختی،به یاری انسان در مانده خواهد آمد، مشروط بر آنکه شخص بتواند از این گنجینۀ فنا ناپذیر،به موقع استفاده کند.

انسان برای سختی کشدن و فقر و بدبختی آفریده نشده است. هرکس باید از ثمرۀ اندیشۀ خود بهرۀ مادّی ببرد و به قدر امکان در رفاه و آسایش زندگی کند.پس،از همین الآن افکار منفی و مخرّب را از ذهن خود دور کنید تا ضمن به دست آوردن سلامت و تعادل روانی،شایستگی انسان بودن خود را به اثبات برسانید.

ادامه دارد.....

By Glseek.com
blogsky:/linkbody>